FileZilla sürükle bırak hatası

En yaygın FTP programlarından biri olan FileZilla ile Windows 10 ve farklı sürümlerde sürükle bırak çalışmıyor hatası alınabiliyor. FTP Dosya aktarımı işlemini zorlaştıran bu sorunun oldukça kolay bir çözümü var. Öncelikle aldığınız hata mesajının tam olarak Sürükle bırak işleminin hedefi belirlenemedi ya kabuk eklentileri yüklü değil yada dosyaları gezgin penceresine sürüklemediniz olduğundan emin olun. Eğer buysa başlat > çalıştır adımlarını izleyerek ya da başlat tuşu + R kısayolunu kullanarak sırasıyla aşağıdaki komutları çalıştırın:

regsvr32 ole32.dll
regsvr32 /i shell32.dll

Bu iki komutu çalıştırdıktan sonra filezilla sürükle bırak işlemi için gerekli olan dosyalar Windows sistemine tanıtılmış oluyor. Yine de bu bağlantıların aktif olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Sistemi aç kapa yaptıktan sonra filezilla sorunsuz olarak çalışacaktır. 

FileZilla nedir?

Filezilla kullanımı kolay ücretsiz bir FTP dosya aktarım aracıdır. Web sitelerine dosya yükleme yapma amacı ile kullanılır. Filezilla kurulumu oldukça kolay dosya aktarımı Windows’un kendi araçlarına göre oldukça hızlıdır. 

FileZilla Server nedir, ne işe yarar?

FileZilla Server kullanımı oldukça kolay bir FTP sunucu programıdır. Kendi bilgisayarınızı FTP ile bağlanılabilecek bir sunucu haline getirebilirsiniz. Bu sayede harici uygulamalarda standart olan FTP bağlantısını kullanarak bilgisayarınızdaki dosyalara erişebilirsiniz. Örneğin Android telefonunuza VLC Player kurarak, FTP ayarlarını girip bilgisayarınızdaki videoları telefonunuzda doğrudan izleyebilirsiniz. FTP destekli dosya yöneticisi kullanırsanız bilgisayarınızdaki belgelere telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir