Outlook Hotmail Kural ve Klasör Oluşturma İptal Etme İşlemleri

Outlook ve Hotmail üzerinden gelen mailleri klasöre yönlendirme için kural oluşturma işlemi uygulanmaktadır. Hotmail kural oluşturma sayesinde outlook klasör oluşturma işlemi yaptıktan sonra bir kişiden gelen mailleri bu klasöre yönlendirebiliyoruz. Böylece gözden kaçırma ihtimalimiz azalıyor.

Hotmail ve Outlook Klasör Oluşturma ve Klasöre Yönlendirme

Hotmail klasör oluşturma işlemi oldukça basit. Soldaki menüden + ikonuna basıp yeni klasöre isim vermemiz mümkün. Resimli olarak anlatmak gerekirse:

Outlook Kural Oluşturma Resimli Anlatım

Hotmail ve Outlook Klasöre mail tanımlama yapmak için ise kural oluşturmamız gerekir. Maillerini yönlendirmek istediğimiz kişiden gelen e-posta mesajlarından birine girdikten sonra üstteki menüdeki … ikonuna basıyoruz. Çıkan menüden kural oluştur seçeneğini seçiyoruz:

Ardından kural ayarlarını yapmamız gereken ekran çıkıyor. Eğer burada gereksiz e-postalara düşen mailleri gelen kutusuna taşı gibi bir kural tanımlarsak malesef kural çalışmıyor. Klasöre taşıma işleminde ise outlook kural çalışmıyor sorunu ile karşılaşmıyoruz. Alltaki gibi iletiyi şu klasöre taşı kuralını seçip, birini seçin linkine basarak oluşturduğumuz klasörü seçiyoruz:

Outlook Kural İptal Etme Nasıl Yapılır ?

Bundan sonra bu mailden gelen e-posta mesajları ilgili klasöre gidecektir. Outlook kural silme işlemi için ise sağ üst menüde bulunan şart resmine basıp Posta > Otomatik İşleme > Gelen kutusu ve Süpürme adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Tanımladığımız tüm kurallar burada ve istediğiniz gibi silip düzenleyebilirsiniz.

Kaynak:
https://support.office.com/tr-tr/article/outlook-web-app-te-gelen-kutusu-kuralları-edea3d17-00c9-434b-b9b7-26ee8d9f5622

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir